Jak trafnie wybrać odpowiednie prezenty dla niego

prezenty dla niego

prezenty dla niego

Tytułowe pytanie często krąży w naszych myślach przed wszystkimi okazjami, które służą obdarowywaniu naszych mężczyzn. Każda rocznica, urodziny, imieniny, święta – to gorący okres prezentowy, który wiąże się z dużym stresem związanym ze znalezień dobrego pomysłu na upominek. W tym wypadku nie można postępować szablonowo i kupować najbardziej popularne prezenty, typu skarpetki lub „sześciopak” piwa. O ile bowiem te przedmioty mogą bardzo ucieszyć jednego mężczyznę, drugi może je odebrać, jako całkowicie wymuszony i nieprzemyślany zakup.

Piłka dla sportowca, szachy dla intelektualisty

Oczywiście nie wszyscy mężczyźni cieszą się z takich samych prezentów, więc ważne jest ich odpowiednie dostosowanie do konkretnego człowieka. Najłatwiej jest kupić prezenty dla niego wówczas, gdy mężczyzna posiada jakąś pasję lub zainteresowanie. Przykładowo, gdy przyszły solenizant lub jubilat uprawia jakiś sport, najlepszym prezentem dla niego będzie jakiś gadżet związany z ulubioną dyscypliną sportową. Na pewno każdy biegacz będzie się cieszył z otrzymania opasek kompresyjnych na łydki, nowej koszulki funkcyjnej, zestawu żeli energetycznych lub wieszaka na kolejne medale z maratonów.

Podobną funkcję spełniają przedmioty zmuszające do intensywnego wysiłku intelektualnego, jeśli wybierzemy je jako prezent dla mężczyzny lubiącego tego rodzaju rozrywkę usprawniającą działanie mózgu.

Zapewne jednak tego rodzaju prezenty dla niego będą zupełnie nietrafione w przypadku mężczyzny lub chłopaka, który zupełnie nie interesuje się sportem i intelektualnymi wyzwaniami. Dla tego rodzaju mężczyzn bardziej odpowiednie będą gry komputerowe, a nawet butelka ulubionego trunku.

A co z prezentem dla szefa?

Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć odpowiednie pomysły na prezenty dla niego wówczas, gdy doskonale znamy pasje przyszłej osoby obdarowanej. Znacznie trudniej jest kupić prezent oficjalny dla mężczyzny, który nie jest naszym krewnym ani bliskim znajomym, na przykład szefowi. W takich wypadkach najczęściej sprawdzają się klasyczne albumy, książki i eleganckie wyroby ze skóry, np. portfele. Takim upominkami na pewno się nie spoufalimy, a jednocześnie dostosujemy się do łączących nas oficjalnych więzi.