Parasole z nadrukiem na imprezach plenerowych

Parasole z nadrukiem

Parasole z nadrukiem

Imprezy plenerowe są organizowane w celach marketingowych, ewentualnie promocyjnych lub propagandowych. W innym przypadku mogą być organizowane z okazji święta lub po prostu w celach relaksacyjnych. Niezależnie od celu, są one ubogacane przez rozmaite gadżety, które na takich imprezach można nabyć, otrzymać lub po prostu pełniące funkcje ozdobne. Wśród gadżetów, o których mowa, wymienić można parasole. Przeważnie noszą one rozmaite nadruki, których cel, podobnie jak parasoli, zależy w dużej mierze od celu organizacji imprezy.

Pierwszym celem, jaki spełniają parasole z nadrukiem na imprezach plenerowych jest promocja konkretnych firm oraz ich usług. Najczęściej firmy te to sponsorzy lub organizatorzy imprezy, np. festynu, happeningu czy koncertu. Promocja odbywa się za pomocą nadruku: może nim być logo marki, ewentualnie hasła reklamowe, fotografie czy rysunki. Promocja tego rodzaju jest wyjątkowo skuteczna, ponieważ pozwala kojarzyć daną markę pozytywnie, ze względu na fakt przyjemnego dla potencjalnych klientów doświadczenia, jakim jest uczestnictwo w imprezie.

Drugim celem jaki również spełniają parasole z nadrukiem na imprezach plenerowych jest propagowanie treści, z którymi związana jest dana impreza. Jeśli jest to np. happening propagujący konkretną ideę, wartość lub postawę, hasło na parasolu będzie również do tego nawiązywać. Podobnie z festynami i imprezami plenerowymi innego rodzaju. Ważne w takich sytuacjach jest, aby hasło owo było odpowiednio widoczne.

Trzecim celem jest podstawowa funkcja parasoli, a więc ochrona uczestników imprezy przed różnymi warunkami atmosferycznymi, w tym padającym deszczem lub świecącym intensywnie słońcem, ewentualnie także przed wiatrem. Sam nadruk nie jest w tym celu niezbędny, jednakże dla organizatorów najkorzystniej jest, jeśli te same parasole pełnią funkcje, o których mowa powyżej. Łączenie funkcji gadżetów jest bardzo opłacalne.

Czwartym celem, jaki również spełniają parasole z nadrukiem, jest cel, o którym mowa na początku: ozdoba terenu, na którym odbywa się dana impreza. Parasole nadają się na ozdoby doskonale ze względu na kształt, rozmiar oraz kolorystykę.